Nejkrásnější cvičení pro ženy, které se stane tancem.

Praktikování Mohendžodáro znamená žít jako žena. Ve své vnitřní síle. Při vzdělávání se do ženské energie spolu budeme cvičit, tančit, meditovat, povídat si, prožívat, plakat i smát se. Budeme v bezpečném kruhu sdílet své strasti i pocity úspěchu. Bez hodnocení a zbytečných rad.

  • nic takového nenajdeš jen ve cvičení.
  • nenajdeš to ani s kamarádkou u kávy,
  • ani s chlapama na pivu
    a ani protančený večer s partnerem není takový 🙂

Mohendžodáro je jako tanec,
kde probudíš všechny své ženské smysly.

Čím déle budeš principy Mohendžodáro praktikovat, tím víc se stane tvou součástí.

 

  • Tvé tělo bude ladné a jemné jako kočka.
  • Tvé vyjadřování se stane přirozeně ženské.
  • Shodíš ze sebe masky a nánosy bolestí.
  • Uvolní se ti obličej a budeš vypadat mladší a krásnější.

Ženy jsou dnes velmi unavené a pod velkým tlakem na výkon.  Tím jsou stresované a přestávají mít spontánní radost ze života, ‚něco‘ jim chybí. 

Setkáními s ostatními ženami se vytváří podpora, sounáležitost. Každá žena pak cítí mnohem větší ženskost v sobě, nachází v sobě světlo a vnitřní sílu, je k sobě laskavější a ukotvenější. 

Přes cvičení Mohendžodáro najdeme to svoje ‚něco‘.

Páteří  Mohendžodára  jsou asany, které cvičíme a prožíváme. Tato fyzická postavení těla narovnávají duši a emoce. A vyrovnané emoce pak dávají do rovnováhy tělo.  

Nemusíš nad ničím přemýšlet, stačí důvěřovat a léčivý proces těla si cestu najde. 

Mohendžodáro ti přinese:

Slyšíš volání?

Jsi to ty, která ví, že je rozhodnutá žít jako žena? 

Lucie Kubů
◽ Nabízím ti ženskou cestu. Nejdeme přes knihy, chytrá slova a rady, to je vše pro muže, příliš rozumové. Žena si vše potřebuje zkusit.
◽ Setkání jsou praktická, osahání si na vlastní kůži cvičení, meditaci, spojení mysli a vědomí s našimi emocemi
◽  Nic nemusíš umět předem, vše se naučíš u mě. Navíc toto není nic těžkého, my ženy cítíme,  že za oponou je něco více.  Pojďme společně tu oponu zvednut.

CO ŘÍKAJÍ ŽENY Z KURZŮ? 

Z kurzů u Lucie jsem si odnesla mnoho dobrých cvičení. Jsou krátké a praktické. Velmi dobře je praktikuji v životě a cítím se dnes mnohem lépe, než před kurzem. 

Niki Brtvová

Niki Brtvová

 Lucka do vás vidí, přesně vysvětlí, proč se co děje a jak z toho ven. Poradí i různá cvičení. Spousta AHA momentů! Vím, že když se vydám na cestu s ní, nikdy nebudu litovat. Děkuji a vřele doporučuji!

Jana Kyselková

Jana Kyselová

Co je Mohendžodáro pro mě? Potěšením, že jsem ženám učitelkou v jejich rozvoji a na cestě za vnitřní pohodou a svobodou. Mě samotné kurzy prospěly ke spokojenosti v životě a nalezení ženského vnitřního klidu. Jsem ráda, že jsem ženou a mohu i dalším ženám ukazovat pozitiva principů Mohendžodáro, principů polarity a přijetí.

Kurz pro tebe vede LUCIE  KUBŮ

Jsem lektorka cvičení Mohendžodáro a katarzních technik.  Vedu ženy do ženské síly a pocitu radosti v ženském těle. Věnuji se také čajovým ceremoniím a vedení žen na cestě do prožitku ženství a harmonie duše. 

„Přeji si, aby se ženy v 21. stol. cítily spokojené ve svém těle.“

Jaké jsou základní asany Mohendžodáro? 

Na začátku jsou čtyři základní asány – každá má dvě pozice. Každá má mnoho slupek.

Na úrovni fyzické řeší ohebnost a postavení těla, rukou, páteře. Na úrovni duševní asány odkrývají naše vnitřní světy a jejich přijetí a nebo nepřijetí. Setkáváme se s našimi vnitřními silami a přijímáme, co znamená být ženou ve všech jejích aspektech. Na úrovni emocionální odemykáme bloky v těle, které nám brání žít svobodný život bez masek a tlaku na sebe. 

Asány jsou ve vztahu v našemu srdci, naší intuici, napojení na vesmír a na ženskou sexualitu. 

Podle čakrového systému je sestava odlišná od klasického a všeobecně známého systému. Ten byl vytvořen pro mužský svět.

Žena má jiné potřeby a priority. Systém vychází ze starého védského matriarchátního světa, kde se přenášel po generace jako ženské umění.

První asana – Žena má jako největší prioritu lásku, je to základní hnací síla ženství, která teprve otvírá další zámky k ženě. Srdce znamená také laskavost, otevřenost a porozumění sobě i k ostatním. Pohlédneme také na opačnou stránku, kterou je ošklivost, závislost nebo sebepoškozování. Asána léčí tyto ošklivé vlastnosti. Postavení v asáně se zaměřuje na brzlík a tím se aktivuje imunita v těle. 

první čakra mohendžodáro

Jakmile otevřeme tento zámek, přichází druhá asána, věnovaná intuici. Je to hluboká ženská síla, která na úrovni nevědomí páchá velké škody. Po dlouhá století byla intuice shazována jako nedůležitá. Její aktivace ženu zbaví strachu a naučí se nepoužívat v životě berličky. Bude důvěřovat sobě. Postavení asány rovná ruce, karpály, zápěstí a  záda.

Třetí asána tvoří bezpečí. Aby žena mohla tvořit a svobodně se vyjadřovat, potřebuje cítit, že nemusí všechno hlídat. Že může spoustu věcí hodit za hlavu. Naučit se tuto dovednost není lehké. My na ni půjdeme přes hravost, arteterapii a vnitřní dítě. V pozici tvoříme nádhernou páteřní vlnu, rovnáme záda a posilujeme dále pánevní dno.

vnitřní dítě

Až poté, co se žena zamiluje, ví, že ten muž je správný, cítí bezpečí, pak teprve se její tělo otevře intimitě. Proto je toto cvičení ženské – nezačíná u sexuality a první čakry, ale končí tam čtvrtou asanou. Stále ženy vrací do těla. Ženy ví, že je pozemská, že umí dát život, že existuje její napojení na Zem. Cvičení ženu ukotvuje v těle, v prožitku. Vychutnáme si závěrečnou asánu, abychom poznaly, že sexualita je pro ženu natolik klíčová, jak byla po staletí potlačována. Při pozici asány zvědomíme naši yoni a aktivujeme vaječníky, aby přirozeně produkovaly správné množství hormonů. 

Navázáním všech postavení těla jednotlivých asán na sebe se naučíme pracovat s tělem a  propojíme obě hemisféry. Páteřní vlnou aktivujeme energii v těle a rozproudíme lymfatický systém. Pravidelným dýcháním podle jednotlivých asán se naučíme dávat pozornost dechu a jeho nepopiratelnému významu pro zdraví.

meditační centrum Lažánky

Cvičení do naší republiky dovezla MUDr. Monika Sičová. Vystudovala medicínu, neboť v pubertě jí zemřela maminka na rakovinu ženských orgánů. Klasická medicína jí však nedala všechny odpovědi a neuspokojila. Na svých cestách za poznáním pak našla Mohendžodáro, staré umění védských žen, které byly v Indii známé věčnou krásou.

V meditačním centru v Lažánkách u Brna spolu s Igorem Samotným rozvíjeli tuto metodu tak, aby byla uchopitelná pro současnou evropskou ženu.


K asanám tak dnes existuje celá škála ženských meditací. To znamená meditací se zpěvem nebo mantrami,  tancem nebo pohybem, dechem. Od klasických mužských meditací se liší tím, že nejsou statické a monotoní.  A na rozdíl od meditací s vizualizací, zde se zaměřujeme na tělo a na vyprazdňování hlavy. Jen do prázdné sklenice se dá nalít další voda. Chápeme, jak moc jsou dnes ženy přetížené a muzikoterapie a pohyb jsou klíčové pro rozvoj ženského uvolnění.

S těmito jedinečnými ženskými meditacemi se setkáte na kurzu Mohendžodáro v každé lekci