Křest Magazínu z Vrbiček byl nabitý energií

Kavárna byla narvaná k prasknutí

Spousta žen, kmotřiček magazínu i pár dětí (dokonce jedno nenarozené). Ti všichni přišli podpořit Lucinku a její eMagazín z Vrbiček, který ve svém proslovu nazvala „mé čtvrté dítě“. V kavárně nebyly jen samé ženy, našlo se i pár mužů, převážně z Lucčiny rodiny a o zbytek jsme se postaraly my účastnice. Bylo nás tam tolik, že na některé nezbylo místo k sezení. Kavárna Art-n-coffee je ovšem na takové akce zvyklá a všechny hravě obsloužila. 

Úvodní tanec

Když jsme měli všichni dobrou kávu a dortík, začal program. Mirka Papajiková, která má v magazínu své příspěvky, si připravila nádherný úvodní tanec. I přesto, že trochu zlobila technika, tak všichni v tichosti pozorovaly ladné a jemné kroky Mirky. Tančila v krásných vílích šatech  od Jovaan a bosa. 

Sudičky

Po tanci následoval krásný a děkovný proslov od Lucky. Poděkovala každé ženě, která jí s magazínem pomáhá nebo na něm jakkoliv spolupracovala. Mluvila i o ženách 21. století a nových možnostech. Věří, že je možné mít harmonii mezi muži a ženami. Nikdy není pozdě, se naučit  žít spolu v úctě.  Prožitkový rozvoj žen přes magazín tomu může přispět. 

Pak Lucie vyzvala všechny ženy, které cítí, že by se měly stát sudičkou magazínu, ať přistoupí. Magazín byl připravený ve fyzické, vytištěné, formě i symbolické elektronické, v podobě tabletu. Ženy se pomalu zvedaly a přály. Ke křestu byly připraveny sušené květiny a bylinky. Jednou z významných sudiček je Kateřina Kramolišová. Žena, která je Lucce majákem na cestě. 

Vrcholem křtu byl ceremoniál od Honzy Komedy. Muž, o jehož záda se mohou opřít všechny ženy, které budou využívat sílu eMagazínu. Lucku poznal na svých kurzech, kdy se cítila slabá a potřebovala mnoho pomoci, aby se mohla dostat sama k sobě. Ví, jaká byla její cesta a jak vykvetla. S přáním úspěchů magazínu vystřelil špunt ze šampaňského a skoro trefil jednu sudičku. 

Kamil, Lucčin manžel, celou dobu stál za Lucinkou jako její podpora i opora. Vyzařoval z něj klid. Honza polil vytištěnou i digitální verzi magazínu a všichni jsme si připili. Spolu s přáním „na zdraví“ se ženy začaly propojovat a bavit se. Propojení a spolupráce je tématem pro celé 21.století. A kavárna byla plná skvělých podnikatelek a příležitostí.

Velká skupina žen

Skupinky žen se spolu fotily a smály se. Lucka byla pořád obklopená gratulacemi. Měla spokojenou tvář a ani náznak obavy. Bylo vidět, že ve své „čtvrté dítě“ věří. Děti, které na křestu byly také, celou atmosféru dokreslovaly, hrály si spolu a spokojeně mezi dospělými běhaly. Zoe, dcera Jitky Foučkové, namalovala během křtu  Lucce obrázek, který teď má pod sklem na pracovním stole. Svíčku od její maminky a další dárky pro magazín má Lucka u sebe vždy, když jde psát články. Množství květin ještě dlouho zdobilo její dílnu. 

Rituál u vody

O několik dní později proběhl malý soukromý rituál. Lucka se svou sestřenicí Míšou Čáslavovou a dalšími kamarádkami si našly příjemné místo v Praze u Vltavy pod Mánesovým mostem. Počasí bylo příjemné a rituálu přálo. 

Pouštěly se květiny po Vltavě s přáním, aby byl eMagazín úspěšný a aby se dostal ke každé ženě, která ho bude potřebovat.