online Magazín z Vrbiček - Téma Zdravé hranice

Nastavení si hranic je klíčové v mnoha životních aspektech. Náš osobní prostor vnímáme, když se někdo nachází v naší blízkosti. Zejména, pokud je nám přítomnost dotyčného nepříjemná. U milovaných lidí je přítomnost v takové blízkosti příjemná, ba i žádaná.

Většina lidí si hranice představí pomocí černé barvy. A to jak hranice států, tak například i oddělení osobního prostoru pomocí oblečení. 

Pokud nejsou hranice stanovené jasně tím, co chceme a co nechceme, jsme rozstřelené a nevíme, co chceme. A nejsme pak ani pro ostatní dostatečně čitelné.

Stanovit si hranice nám ženám pomáhá v partnerském soužití.

Prohlédni si první stránky eMagazínu.

Co je obsahem a co získáš?

  • Tanec, kterým si prohlédneš prostor kolem sebe a vymezíš si, kam může zajít rodina, přátelé, partner…
  • aspekt herečky a hysterky, jak souvisí tyto aspekty s nastavením vnitřních hranic? Proč jsou ženy hysterické a a jak s tím naložit se věnujeme v rozhovoru s Venuší, 
  • Alkohol, proč pijeme a jakou má roli ve stanovení si hranic,
  • harmonizace středu těla, jak říct laskavé ne,
  • arteterapie, vybarvíš si bylinu a mandalu, která s tématem zdravých hranic souzní,
  • v rozhovoru s Danou KH se bavíme zejména o typech osobností, archetypech a manifestaci, o komunikaci, kritice a hranicích,
  • meditace Ano – Ne komplexní a ultimátní nástroj pro stanovení si hranic, naučí vás, jak a kdy říct ne, ať už jemně a s citem, nebo rázné a důrazné ne, naučí vás i v jemnosti a s ohledem na své tělo říct ano.

V první řadě si ujasníme svůj vztah k sobě a své vnitřní kontrole. Pak je teprve možné si nastavit hranice ve vztahu k ostatním. 

Neboj se, stanovení si hranic
bude hravé a osvobozující,
a to i přesto, že se ti teď může zdát,
že budeš překračovat Rubikon.

Chceš koupit najednou víc než jedno číslo?

<<< Předchozí číslo

Intuice

Následující číslo >>>

Nasycení a hravost