Kdo jsem?

Pomáhám ženám postavit se do své ženské energie přes vnímání těla.

Možná ti můj příběh bude připadat známý…

Do roku 2011 jsem žila naprosto běžný život. Nic, zvláštního, tragického nebo jiného. Zkrátka jsem žila jako všechny ženy, podle převzatých vzorců.

Všechno perfektně fungovalo. Myslela jsem si, že jsem silná žena. Zvládala jsem všechno. 

Práce, děti, manžel, dům, drahé dovolené, módní kabelky, investiční byty....

  • Že jsem v mužské energii mě vůbec nenapadlo. Bylo pěkné vydělávat peníze. Můj život byl podle měřítek světa v pořádku. Na dotaz „Jak se máš?“ Jsem odpovídala „Skvěle“. 
  • Že se mi vztah řítí do záhuby, jsem neviděla. 
  • Migrény jsem brala jako blbej kus těla. 
  • Vyhoření bylo součást života, ani jsem nevěděla, že to můžu zlepšit, šla jsem dál. 
  • To, že řvu po dětech a jsem nervózní mi připadalo jako vtipná italská domácnost. 

Jako řešení k uvolnění jsem zkoušela dostupné cesty: wellness, masáže, posilovnu, party a zábavy, drinky, milenec. 

Až jsem se stejně rozvedla. Jenže lepší muži se nehrnuli. Naopak, a o to víc to bolelo. Něco mi chybělo. Uvnitř sebe jsem byla nespokojená a ani jsem nevěděla, že to tak je. Možná, že mi již teď rozumíš. Ženy to cítí velmi často, ale neumí „to“ pojmenovat. Pak mi jeden muž poradil, ať dělám Mohendžodáro, tantrickou jógu pro ženy.

Cesta napojení vnitřní ženy.

Pak jsem prošla dvěma nejnáročnějším roky života. Roky rozvoje, bolesti, snímání masek, poznávání mých vnitřních světů, skrytých přede mnou a které jsem skrývala před světem. Vnitřní transformace byly silné a hluboké. 

V ten okamžik jsem měla pocit, že „tohle“ by měl poznat každý. Ještě několik roků jsem ale nevystrkovala mé lektorské růžky. Myslela jsem si, že moji divokou solární povahu nikdo nepotřebuje. Nenapadlo mě, že tu mohou být takové, jako já. Ženy moderní, které touží neztratit svoji přirozenou divokost a přitom najít klid. Ženy, které se nechtějí vzdát líčení, pěkných šatů, milování, kavárniček…

Tvořím pro tebe projekty z Vrbiček.

Bydlíme v ulici Ve Vrbičkách a z tohoto místa, z naší zahrady je velká část bylin, které používám. Bydlí tu také můj manžel, jehož příjmení jsem přijala po svatbě v r. 2018. Stará se svým mužským dílem o to, abych měla jako žena bezpečí a přijetí. 

Vytvářím kolem sebe unikátní prostor k realizaci a transformaci do tvé ženské energie. Je pro ženy, které chtějí žít dobře, neztratit nic z toho , co mají a chtějí se „jen“ napojit na sílu ještě větší. Tu vnitřní ženu, která je uvnitř tak silná, že máš pocit, že když zařve, že to bude přes celou planetu. Dej jí prostor, nech ji se projevit. Naučíš se s ní pracovat a uvidíš, že tě bude poslouchat jako dobře ochočená divoká klisna. Zachová si svou důstojnost i divokost, zůstane hrdá a přitom se budete milovat. Nikdy tě nezklame,  budeš nezávislá, krásná a milovaná. Plná zdravé ženské energie. 

Jsem lektorkou bodytherapy a artetherapy

Lektorská činnost je pro mě zodpovědnost k druhému člověku. Zároveň k němu vyjadřuji laskavost, uctivost a jsem důsledná. Nějaký čas jsem se věnovala  studiu toho, jak přenést na klientku své znalosti tak, aby zůstávala otevřenost, pochopení a důvěra. Klíčové je odosobnění jiných vlivů a soulad s klientem.   

Jsem lektorka Tantra jógy Mohendžodáro na úrovni Profi a lektorka Osho transformačních meditací. Prošla jsem také certifikačními kurzy masáží.

Jsem bylinářkou a tvůrkyní čajových ceremonií

V sezoně sbírám byliny, tvořím z nich ženské intimní napářky, vykuřovadla, čaje. Dědictví bylin mám v rukou po mých předkyních v ženské linii. V časech, kdy jsem se věnovala naplno práci v turismu, jsem neměla na bylinky čas. Každé jaro mě volaly, ale já je slyšela. Ale říkala jsem jim, že později. Až odkvetly. Naštěstí se každé jaro ke mně vracely a já jim konečně dala svůj čas. Mé ruce trhají, převrací, míchají a já jen koukám, jakou krásu umí. 

Jsem absoloventkou a konzultantkou Akademie léčivých rostlin u lékárnice Karolíny Romáškové. Moje specializace jsou byliny pro ženy. Bylinné směsi v čajích spojuji s programy na pohyb. Nazývám je čajové ceremonie. 

Co dalšího mi přišlo do cesty a prošlo skrz tělo.

Miluji tanec. Uvolnění těla přes svobodný tanec je jednou z nejlepších metod, jak v sobě oživit ženu. Naučila jsem se tančit Kizombu na kurzech tance u Vitora Mendese. S mužem také tancujeme salsu a bachatu. U Moniky Rebcové a Mirky Papajíkové jsem se naučila techniky současného tance a práci s tanečním pohybem těla.

Miluji používání technik arteterapie. Vystudovala jsem letní kurzy arteterapie na Fakultě designu a umění L.Sutnara. Používám bohatou škálu výtvarných technik. V současné době je uplatňuji při práci s lidmi se závislostmi v privátním centru ve Staré Boleslavi. 

meditační centrum Lažánky

Za poslední roky mi bylo radostí asistovat u velkých kurzů po boku Moniky Sičové a Igora Samotného. Moniky persona je neuvěřitelným zdrojem, kde jsem mohla dále formovat mou lektorskou osobnost. Mohla jsem se tak lépe dostat se ke své esenci rozeného vůdce pro lepší společnost mezi námi. Igor je můj velmi laskavý lektor, který mě vždy podporoval. V centru v Lažánkách jsem také prošla masérskými kurzy. 

Báječnými učiteli a přáteli jsou Katka Komedová a Honza Komeda z Umění milování. Jejich kurzy tantry, šamanismu a quodoushky mi daly úctu k partnerství, mužům a sobě. Prošla jsem s nimi přes moře temnoty a poznání hranic do jasného světla. Honza mě s Kamilem udělal nádherný tantrický svatební rituál. Nikdy nezapomeneme na tento zážitek. Je mi potěšením, že je kmotrem nového eMagazínu z Vrbiček.

Kurzy Kněžských rituálů u Katky Kramolišové jsou pak již třešinkou na dortu. Rituály mě vrací ke kořenům a k vděčnosti za jasný život a temnou smrt. Setkání se slovanskými bohyněmi je kotva, ke které se mohu vždy vracet.

Nejkrásnějšími učitelkami jsou ženy kolem mne,

které mi stále přinášejí nové pohledy na svět.