Temná strana intuice

Dodnes je hleděno na intuici jako na něco nerelevantního a nereálného. Přitom v dnešní době existuje intuitivní ovládání mobilních telefonů, počítačů a aplikací. 

Jak to tedy je? Existuje intuice, nebo ne? Jsme na ni napojeni? Umíme intuici vnímat tak, aby nám sloužila? 

Intuice existuje proto, abychom se uměli rychleji rozhodovat. Je to schopnost naslouchat svému vnitřnímu já (podvědomí). I když může být pro někoho mystická, intuice není nic vymyšleného. Je to jakýsi vhled do situace, který není nijak podložený, ale jsme si naprosto jistí tím, že je to takhle správně. Intuice je skrytá v každém pocitu „já vím”.

Můj zážitek s intuicí

Protože jsem materialista, dlouho jsem si myslela, že intuice je něco nereálného, přestože jsem věděla, že jsou lidé, kteří intuici vnímají. Abych ve vlastní intuici uvěřila, potřebovala jsem nějaký osobní důkaz. Ten jsem také jednoho dne získala.

Od té doby vím, že intuici může mít každý a stále více a více si uvědomuji, jak moc se stala součástí mého života a jak mi zjednodušuje práci.

Důvěra v intuici

Intuice - jak ji vnímat?

Intuice potřebuje mít dostatek informací. Žijeme ve světě, kde je informací víc, než dost. Ale jak s nimi nakládat? S tím nám pomůže intuice – tedy takový ten hlásek uvnitř hlavy, který říká, co je pro nás dobré a co ne. Buď ho slyšíme a vnímáme, nebo ne. 

Setkala jsem se s mnoha ženami, které říkají, že intuici mají. Jenže je jako divoký kůň, který si dělá, co chce. V březnovém vydání eMagazínu z Vrbiček ženy učím, jak intuici vnímat, jak se stát její paní a využívat všechny její plusy.

Techniky a cvičení pro podporu vnímání intuice

Aby intuice fungovala tak, jak má, je potřeba snížit tok myšlenek a navýšit plynutí. Bez toho totiž může hlásek uvnitř nás třeba i křičet, ale my ho přes proud myšlenek prostě neuslyšíme. 

 • Pomůžou nám to změnit dechové techniky, které můžeme dělat každý den. Jednou z nich je technika zpomalení dechu, která může předcházet meditaci. Nádech a výdech musí být stejně dlouhý a mezi nimi pauza. Je to skvělé antistresové cvičení, které můžeme dělat každý den. 
 • K vnímání intuice je potřeba mít také dostatek sebedůvěry. Je potřeba věřit, že jsme schopni ji vnímat. Mě osobně trvalo dost dlouho, než jsem se skutečně přesvědčila, že to, co vnímám, jsou doopravdy informace z prostoru kolem nás. 

K podpoře sebedůvěry se ti může hodit nulté vydání eMagazínu s ústředním tématem Srdce. Toto vydání si můžeš zdarma stáhnout zde (přijde ti do e-mailu formou interaktivního PDF souboru). 

Malý tip na konec. Zaposlouchej se do písničky a zkus si z ní něco vzít.

Rozhovor o temné straně intuice

Někdy si lidé myslí, že intuici mají, ale nerozeznávají její světlé a temné stránky. Tím neumožňují využívat její potenciál naplno a brzdí se v rozvoji. O tom, co intuice není, jsem si povídala s byznys mentorkou Polinou Ševčíkovou.

Poslechni si video. Najdeš v něm:

 • tipy, jak s intuicí pracovat a rozeznávat její světlou a temnou stránku,
 • uslyšíš také příklady z praxe a vzory z pohádek,
 • najdeš v něm také instrukce k meditacím, energetické józe a povídání, jak dosáhnout skutečné intuice a uvést ji do praxe.

Co se stane, když nebudeš naslouchat intuici?

Když se intuice projevuje ve své temné stránce, tak neplní svou funkci tak, jak má. Dvěma znaky poničené intuice jsou chaos a manipulace.

Uvedu zde příklad, co se může stát, když nebudeš vnímat svou intuici. Představ si, že se procházíš neznámým městem. Doufáš, že najdeš restauraci, kde se dobře najíš. Ale – když nenasloucháš své intuici, tak bloudíš ulicemi a sejdeš z cesty. Nakonec hladová vejdeš do první restaurace, která ale není ani hezká, ani nemá dobré jídlo.

Intuice potřebuje být vyživovaná informacemi, které jí dají obrysy a ona tak může lépe fungovat. Proč to tak je, říkáme ve videu. 

Intuice je pro každého, i pro tebe

 • Chceš také slyšet svou intuici?
 • Naučit se s ní pracovat a využívat její plný potenciál?

V březnovém vydání eMagazínu z Vrbiček najdeš instrukce k meditacím, energetické józe a povídání, jak dosáhnout skutečné intuice a uvést ji do praxe.

Díky eMagazínu:

 • pochopíš, jak fungují principy intuice,
 • jak se dá rozšířit její plný potenciál,
 • objevíš nové techniky, jak uvolnit mozek,
 • nebo jak aktivovat meditační technikou svou šišinku mozkovou,
 • naučíš se, jak pracovat s manipulací
 • a jak vědomě nesejít na úroveň manipulátora,
 • díky intuici tě už nerozhodí ani návštěva tchýně nebo učitelky ve škole. Stejně tak pomluvy, že špatně vychováváš děti, tě již nechají zcela chladnou. 

Pro podporu všech žen, které si budují svůj vlastní byznys, jsme vytvořily s Poli Ševčíkovou zajímavou nabídku. Poli drží platformu rozvoje ženského podnikání, pomáhá ženám s obchodními strategiemi a marketingem tak, aby se mohly postavit na vlastní nohy a cítily se podporovány. S nákupem březnového čísla eMagazínu z Vrbiček o Intuici dostaneš slevu 20 % na vstup do Světa podnikatek u Poli.